پرش به محتوای اصلی

انواع تسهیلات

chartنو تسهیلات اضطراری طرح نوآفرین طرح ملی ایران نوآفرین طرحی جامع در حوزه نوآفرینی کشور است تا

طرح نوآفرین

طرح ملی ایران نوآفرین طرحی جامع در حوزه نوآفرینی کشور است تا امکان رشد و شکوفایی در این حوزه را از طریق تسهیل دسترسی به اطلاعات و امکانات موردنیاز ذینفعان اصلی این حوزه و یکپارچه‌سازی آن‌ها، فراهم آوردسامانه ملی ایران نوآفرین در راستای تسهیل‌  فعالیت کسب و کارهای نوپا اقدام به ارائه تسهیلات مالی، رفع موانع کسب و کارها، حمایت از برگزاری رویدادها، استفاده از داده‌های دولتی می نماید. ضروری است فعالین حوزه ICT و کلیه متقاضیان خدمات، به‌منظور بهره‌مندی از تسهیلات و خدمات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، نسبت به ثبت نام در سامانه ملی ایران نوآفرین و اخذ شناسه نوآفرین اقدام نمایند..

 

 

در راستای ارائه حمایت های تسهیلاتی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق سامانه ایران کارفا، تسهیلاتی را به شرح جدول ذیل به متقاضیان پرداخت می نماید. به ‌منظور مشاهده آخرین تغییرات و اطلاعات هر طرح شامل تعریف کلی حمایت، شرایط و تعهدات، شرایط عمومی تسهیلات، اطلاعات و مدارک موردنیاز و گردش کار دریافت تسهیلات، به سایت ایران کارفا مراجعه و پس از مطالعه جزئیات طرح، اطلاعات و مدارک موردنیاز اشاره شده ذیل هر طرح  را در قالب یک فایل zip با حجم حداکثر مگابایت، جهت بررسی در کارگروه استانی صرفاً از طریق پیوند موجود در انتهای این صفحه به این اداره کل ارسال نمایید

   

تسهیلات1

پس از بررسی و تایید طرح در کارگروه استانی متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه ایران کارفا و تکمیل مستندات مربوطه سایر مراحل دریافت تسهیلات را از طریق سامانه مذکور پیگیری نمایند. لازم به ذکر است شناسه ملی استارتاپی در سایت ایران کارفا همان شناسه کاربری سامانه ایران نوآفرین می باشد


طرح ‌بوم واره

طرح بوم واره با اعطای بسته تسهیلات خدماتی به شرکت های نوپای حوزه ICT اقدام به حمایت از کسب و کارهای این حوزه می نماید.  بسته خدمات پایه‌ای کسب‌وکارها در حال حاضر به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال برای هر شرکت در نظر گرفته شده است. این بسته به صورت مشارکت عمومی-خصوصی است که در آن خدمات توسط شرکت‌های بخش خصوصی، و برای بخش نوپا و نوآور ارائه می‌شود؛ به نحوی که در حدود نیمی از هزینه‌ها توسط شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات و نیمی نیز توسط دولت جبران خدمت می‌شود. خدمات ارائه شده در طرح بوم واره به شرح جدول ذیل بوده و متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاع از آخرین جزئیات حمایت های این طرح به صفحه خدمات طرح بوم واره مراجعه نمایند.

بوم واره

متقاضیان بهره‌مندی از تسهیلات وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت ارسال طرح کسب و کار و درخواست تسهیلات  از طریق پیوند زیر اقدام نموده و جهت طرح سوالات و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ذیل تماس حاصل فرمایند.

دبیرخانه کارگروه استانی وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات :

 36672225

صفحه ارسال طرح و درخواست تسهیلات