پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری مطرح کرد:

اتصال 137 روستا به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت 4G

اتصال 137 روستا به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت 4G
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری گفت: 137 روستای استان به شبکه ملی اطلاعات به دو اپراتور همراه اول و ایرانسل متصل شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در جلسه شورای اسلامی استان، اظهار کرد: از 137 روستایی که به اپراتورهای تلفن همراه ابلاغ شده‌اند اولویت با روستاهایی است که فاقد اینترنت ثابت هستند یا اینترنت ثابت ضعیفی دارند.
وی با اشاره به اینکه سایت‌های که از نسل دوم به نسل سوم و چهارم ارتقا پیدا می‌کنند شعاع کمتری را تحت پوشش قرار می‌دهند، گفت: برای اینکه شعاع بیشتری تحت پوشش ارتباطی قرار گیرد می‌توان با افزایش ارتفاع و نصب آنتن بر روی دکل‌های مخابراتی آن‌ها را بهینه سازی کرد.
بلالی افزود: برای تامین پهنای باند مورد نیاز اپراتور‌ها در روستا‌های این استان از 408 کیلومتر مجوز گرفته شده در فاز اول تاکنون ۳۵5 کیلومتر فیبرنوری با اعتباری افزون بر 53 میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان اجرا شده است.
وی ادامه داد: با اتمام اجرای فاز اول فیبرنوری، تلاش برای کسب مجوزهای لازم جهت اجرای ۶۲۴ کیلومتر فیبر نوری در قالب طرح توسعه ارتباطات روستایی (تار) انجام خواهد شد.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری، به از بین رفتن نقاط کور ارتباطی در استان با به اتمام رسیدن پروژه‌های فیبر نوری اشاره و تصریح کرد: توسعه ارتباطات روستایی تضمین توسعه اقتصاد دیجیتال و اشتغال آفرینی در روستاها است، تا پایان امسال تعداد قابل توجهی از سایت‌های تلفن همراه مجهز به اینترنت پرسرعت راه‌اندازی می‌شود.
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۴:۰۴
تعداد بازدید : ۱۴۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید