پرش به محتوای اصلی

اخبار

تصویب 9 طرح در کارگروه استانی از محل تسهیلات تبصره الف بند 18 قانون بودجه

تصویب 9 طرح در کارگروه استانی از محل تسهیلات تبصره الف  بند 18  قانون بودجه
9 طرح در اولین جلسه کمیته استانی بررسی طرح‌های متقاضیان دریافت تسهیلات از تبصره 18 قانون بودجه تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم، جواد غلام پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، در اولین جلسه کمیته استانی بررسی طرح‌های متقاضیان دریافت تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه، اظهار کرد: تقویت اقتصاد دیجیتال و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور حوزه فاوا از برنامه‌های اصلی این اداره کل است.

وی افزود: توسعه تمامی ابعاد اقتصاد دیجیتال در بخش‌های زیرساختی و خدمات کسب‌وکارها با هدف رفع نیازهای بخش‌های مختلف صنعتی، تجاری و افزایش بهره‌وری، ایجاد اشتغال، کاهش هزینه‌ها و افزایش رفاه عمومی ضروری است.

غلام پور با معرفی 9 طرح بند الف تبصره 18 قانون بودجه در جلسه ادامه داد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف توسعه و افزایش توانمندی دفاتر پیشخوان دولت، در قالب طرح تسهیلات شرکتهای نوپا، اقدام به اعطای تسهیلات کم‌بهره به مبلغ 100 میلیون تومان از محل بند الف تبصره 18 قانون بودجه کرده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان اظهار کرد: در راستای جذب حداکثری تسهیلات بند الف تبصره 18 سرانه اشتغال به مبلغ 200 میلیون تومان تعیین شد، ضمن این که شرکت‌های متقاضی می‌توانند 50 درصد از تعهد اشتغال را در حین اجرای طرح محقق کنند.

وی افزود: تسهیلات بند الف تبصره 18 در شش محور برنامه ریزی شده که شامل حمایت از اشتغال‌زایی شرکت‌های نوپا و غیر نوپا، حمایت از سکوهای برتر و عرضه کنندگان در بستر سکو، حمایت از آموزش، توانمندسازی و هدایت شغلی نیروی انسانی و برگزیدگان رویدادهای نوآوری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، حمایت از توسعه بسترهای برخط ارائه محصولات و خدمات در واحدهای صنفی و کسب‌وکارهای متداول و سنتی، سرمایه در گردش و حمایت از طرح های ملی است.

لازم به ذکر است بر اساس این جلسه 5 طرح نوپا و غیر نوپا و 4 طرح پیشخوان مصوب شد و به بانک عامل معرفی گردید.


۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۴:۰۳
تعداد بازدید : ۴۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید