پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی مطرح کرد:

رشد 16 درصدی روستاهای دارای اینترنت نسل چهارم

رشد 16 درصدی روستاهای دارای اینترنت نسل چهارم
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی با بیان اینکه تجهیز روستاها به اینترنت پر سرعت در کنار پایش و بررسی وضعیت پوشش ارتباطی در استان همواره جزو اهداف مهم اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان است، اظهار کرد: استفاده از اینترنت نسل سوم و چهارم برای رفع نیاز های روستائیان اعم از تحصیلی و کاری از موارد مهم در این زمینه به شمار می رود و در طی سال های اخیر تعداد روستاهای دارای اینترنت نسل چهارم 16 درصد در استان افزایش یافته است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، محمد فرزاد، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی با اشاره به برنامه های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برای تجهیز روستاها و جاده های استان به اینترنت پر سرعت گفت: وقتی اینترنت و فناوری اطلاعات در روستاها راه اندازی شود، به طور قطع بر تولید ناخالص کشور تاثیر مستقیم می گذارد و یکی از تاثیرات مثبت آن ایجاد اشتغال در روستاها است. افزایش کیفیت سطح تحصیلی دانش آموزان مقاطع مختلف  و بهره مندی از آخرین آموزش های تحصیلی در سطح کشور از دیگر مزایای استفاده از اینترنت پر سرعت در روستاها است.
وی تصریح کرد: روستاها در مقیاس کوچک چند ده نفره هستند و چون فعالیت غالب انجام یافته در روستاها کشاورزی و کارگاهی است با ورود اینترنت تحول خوبی در این مناطق ایجاد می‌شود. در روستاها انواع کسب‌وکارهای خدماتی، تولیدی، صنعتی و فناوری اطلاعات دیده می‌شود، از این‌رو بستر اینترنت برای سهولت انجام کسب‌وکارهای جدید در کنار سایر اقدامات انجام گرفته می‌تواند مؤثر واقع شود.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی ادامه داد: تلاش برای متصل کردن روستاهای استان به اینترنت همراه در استان بدون وقفه ادامه دارد با توجه به اهمیت موضوع آمار روستاهای دارای اینترنت نسل چهارم همراه 16 درصد افزایش یافته است.
۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۳۸
تعداد بازدید : ۱۲۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید