پرش به محتوای اصلی

اخبار

کاهش 63 درصد زمان پاسخگویی به شکایات حوزه فاوا

کاهش 63 درصد  زمان پاسخگویی به شکایات حوزه فاوا
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم از ثبت 1469 شکایت در سامانه 195 در نیمه اول سال جاری خبر داد و افزود: میانگین مدت زمان پاسخگویی به شکایات در شش ماهه نخست سال جاری 2.3روز کاری بوده است که با کاهش 63 درصدی نسبت به سال قبل منجر به رضایت بیشتر کاربران از خدمات سامانه 195 شده است.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم، جوادغلام پورمدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم  اظهار کرد: سامانه ثبت و پاسخگوئی به شکایات 195 به منظور افزایش رضایت کاربران و رسیدگی به شکایت‌های مردمی در حوزه‌های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات شامل تلفن ثابت، اینترنت، تلفن همراه، خدمات پستی، تشعشعات و دفاتر پیشخوان راه‌اندازی شده است.
وی افزود: در شش ماهه نخست سال جاری، تعداد 1469 مورد شکایت در ثبت شده که به نسبت سال گذشته با 11 درصد کاهش همراه بوده است.
وی اظهار کرد: شکایات و درخواست های واصله در پنج حوزه تلفن ثابت، اینترنت، تلفن همراه، خدمات پستی و دفاتر پیشخوان بوده است.
وی تصریح کرد: 766 شکایت در حوزه اینترنت، 246 شکایت در حوزه تلفن ثابت، 407 مورد تلفن همراه، 30 مورد خدمات پستی، 14 مورد دفاتر پیشخوان می باشد که به تمامی شکایات رسیدگی شده است.
وی در خصوص سامانه 195 خاطرنشان کرد: سامانه 195 برای رسیدگی به شکایات در همه حوزه های ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح کشور بوده و ارتباط با این سامانه از طرق مختلف نظیر سامانه اینترنتی به نشانی  https://195.cra.ir و شماره 195 در اختیار تمام شهروندان، جهت ثبت شکایات خود در این حوزه و پاسخگویی در کمترین زمان ممکن ایجاد شده است.
 
 
۲۹ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۲
تعداد بازدید : ۵۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید