پرش به محتوای اصلی

اخبار

افزایش صد در صدی پهنای باند استان قم

افزایش صد در صدی پهنای باند استان قم
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم در جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، با اشاره به اهمیت توسعه زیرساختهای ارتباطی استان و پایداری آن ، از افزایش پهنای باند استان تا 400 مگابیت بر ثانیه خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم ، جواد غلام پور، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در دهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش دو برابری  پهنای باند استان خبر داد.

غلام پور در ادامه افزود :تاکنون پهنای باند استان 200 مگابیت بر ثانیه بود که با پیگیری به عمل آمده از سوی همکاران اداره کل ارتباطات زیرساخت استان ، صد مگابیت بر ثانیه افزایش یافت و هم اکنون پهنای باند استان 300 مگابیت بر ثانیه است که به ­زودی به 400 مگابیت بر ثانیه نیز افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه افزود : افزایش پهنای باند همچنین موجب افزایش پایداری ارتباطات فراگیر خواهد شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در این جلسه از برگزاری نمایشگاه کتاب  به صورت مجازی، در هفته اول بهمن ماه خبر داد و افزود: با توجه به تمرکز صنعت چاپ و نشر و نیز مراکز حوزوی و دانشگاهی در قم، ترافیک بسته ­های پستی کتاب های نمایشگاه، افزایش چشمگیری خواهد یافت.

وی در ادامه افزود : طبق برآورد به عمل آمده حدود پنج الی شش بسته کتاب در هفته اول بهمن ماه بین متقاضیان کتاب نمایشگاه مجازی که اغلب از طلاب و دانشجویان مراکز حوزوی و آموزش عالی استان هستند با کمک شبکه پستی استان توزیع خواهد شد.

 

 

۳۰ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۲۷
تعداد بازدید : ۵۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید