پرش به محتوای اصلی

اخبار

آغاز اجرای پایلوت کشوری ژئو کدینگ روستایی ، در سطح 137 روستای استان قم

آغاز اجرای پایلوت کشوری  ژئو کدینگ روستایی  ، در سطح 137 روستای  استان قم
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم ، ضمن حضور در نشست کارگروه تخصصی GNAF ، از شروع پایلوت کشوری ژئوکدینگ روستایی در سطح 137 روستای دارای نقشه استان قم تا پایان سال جاری خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم ، جواد غلام پور  ، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان ، ضمن حضور در نشست تخصصی کارگروه استانی GNAF  که  به ریاست  محمدرضا گروسی معاون استاندار و سایر اعضای کارگروه برگزار شد ، گفت : با توجه به پایان عملیات ژئوکدینگ شهری در استان قم  ، پایلوت کشوری  ژئوکدینگ روستایی دراین استان در سطح 137 روستای دارای نقشه تا پایان سال آغاز خواهد شد.
گروسی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری  ورئیس کارگروه استانی پروژه GNAF  ، با اشاره به پایلوت بودن استان قم  ، از فعالیت های انجام شده  از ابتدای طرح وهمکاری  حوزه استانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بخصوص اداره کل پست وسازمان های خدمات دهنده  برای تشکیل پایگاه اطلاعات نشانی مکان محور استان  تقدیر وتشکر کرد، وانطباق کد های نوسازی شهرداری ، اشتراکات آب، برق، گاز با کد های پستی را گام مهمی درراستای بهره برداری وارائه  سرویس های غیر حضوری  در راستای نیل به  اهداف  دولت الکترونیک عنوان کرد. 
وی در ادامه خواستار همکاری هرچه بیشتر دستگاهها در ایجاد سامانه ها و سرویسهای غیر حضوری در راستای خدمت رسانی هرچه بهتر به شهروندان شد.
 در اد امه باقری منش  مدیر کل پست استان و دبیر کارگروه  ، خلاصه ای از فعالیت  های این پروژه ملی را از ابتدای پروژه تاکنون به طور مختصر  گزارش داد. 
در ادامه  مدیر مرکز آمار سازمان مدیریت وبرنامه ریزی  استان در خصوص آماده سازی زیرساخت لازم برای سرشماری نفوس و مسکن به شیوه ثبتی مبنا در سال 1405 با اتکا به پایگاه اطلاعات نشانی و کدپستی شرکت پست و کدملی ثبت احوال خبرداد.
در بخش دیگری از این جلسه ، کاوه دولتی مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست  ایران نیز با تشریح دقیق اهداف و برنامه های پروژه GNAF در کشور گفت: سرویس های مبتنی برآدرس با متد های : "کدپستی به آدرس "و "کدپستی به مختصات جغرافیائی" برابر با آیین نامه پروژه به صورت رایگان  در بستر شبکه ملی اطلاعات (NIX) به کلیه دستگاه های دولتی  پس از عقد تفاهم نامه ارائه خواهد شد.وی همچنین  با توضیح مختصر از وضعیت پروژه GNAF با اشاره به پایان ناپذیر بودن و ادامه دار بودن این پروژه برخی از کاربردهای این پایگاه را تشریح کرد.
     
 
 
۲۵ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۰۸
تعداد بازدید : ۵۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید