پرش به محتوای اصلی

اخبار

آمادگی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم برای همکاری با پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

آمادگی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم  برای همکاری  با پژوهشگاه علوم  و  فرهنگ اسلامی
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم در دیدار با رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ، از آمادگی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات برای همکاری با آن پژوهشگاه خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم ، جواد غلام پور ، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان ، در دیدار با حجت الاسلام نجف لک زائی ،  رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، ضمن اشاره به وضعیت زیر ساخت های ارتباطی استان و چگونگی حمایت های مادی و معنوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از شرکت های دانش بنیان و تولید کنندگان کسب و کارهای نوپا و غیر نوپا در حوزه فناوری اطلاعات ، آمادگی مجموعه حوزه استانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  برای همکاری و حمایت از تولیدات  پژوهشگاه در حوزه فناوری اطلاعات را اعلام کرد.
غلام پور در بخشی از سخنان خود ، ضمن قدردانی از خدمات و تلاش های مجموعه فناوری اطلاعات پژوهشگاه در تولید انواع نرم افزارها و اپلیکیشن های قرآنی گفت : به منظور بهره برداری بیشتر از تولیدات مجموعه پژوهشگاه لازم است جامعه هدف را مورد شناخت و بررسی بیشتر قرار داد و به روش های مختلف نسبت به عرضه محصولات اقدام کرد. 
در ادامه  این دیدار رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ، ضمن اشاره به ماموریت پژوهشگاه گفت : پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سال 1384 با مجوز قطعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری اطلاعات تأسیس شد.
وی در ادامه افزود : پژوهشگاه نهادی حوزوی ، انقلابی ، پژوهشی و علمی است که با ایفای نقش واسط میان حوزه های علمیه با نیازهای دینی مردم و نظام اسلامی به تبیین و گسترش باور، بینش و ارزش های اسلامی و انقلابی و تعمیق و توسعه دانش و معرفت اسلامی می پردازد.
لک زائی در ادامه تصریح کرد : این پژوهشگاه از ابتدای فعالیت خود ، نسبت به کاربرد فناوری اطلاعات در پژوهش و ارائه دستاوردهای  پژوهشی نگاهی راهبردی داشته و در حال حاضر نیز نرم افزارها و پایگاه های علمی ، پژوهشی متعددی  ، نظیر  پرتال پژوهشگاه ، سامانه سبد قرآنی ، نشر دیجیتال ، پرتال نشریات ، پایگاه ماخذ شناسی فقه اسلامی  ،  پایگاه مدیریت  اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ، اپلیکیشن های کاربردی ، پایگاه های مرجع و وب سایت ها را طراحی و پیاده سازی کرده است.
در  پایان، مجموعه مدیریت فناوری اطلاعات پژوهشگاه نسبت به معرفی کامل هریک از دستاوردهای فناورانه  ، توضیحات کامل ارائه دادند و مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با ظرفیت ها و توانمندی های این مجموعه آشنا شد. 
 
۲۴ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۴۹
تعداد بازدید : ۶۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید