پرش به محتوای اصلی

اخبار

پایداری مطلوب پهنای باند استان قم

پایداری مطلوب پهنای باند استان قم
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم در دیدار با نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت ارتباطات استان، از پایداری مطلوب پهنای باند قم خبرداد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم ، جواد غلام پور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در دیدار با حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: با عنایت به توسعه وسیع زیر ساخت های ارتباطی ، با وجود افزایش پهنای باند و ترافیک مصرفی در ایام کرونا به جهت اجرای آموزش های مجازی در مقاطع مختلف تحصیلی ، هیچگونه اختلال و قطعی در ارتباطات استان مشاهده نشده و از وضعیت پایداری برخوردار است.

غلام پور در ادامه افزود : ظرفیت پهنای باند استان 220 گیگابیت بر ثانیه است و در اوج مصرف به 100گیگابیت بر ثانیه رسیدیم.

در ادامه ذوالنوری ، نماینده قم در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از خدمات حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان گفت : در توسعه زیر ساخت های ارتباطی ، مباحث امنیتی را در نظر داشته باشید.

وی در ادامه افزود : وزارت ارتباطات می بایست در توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات ، با شتاب بیشتری حرکت کند و هرچه زودتر کشور  را از وابستگی  در این زمینه نجات دهد.

ذوالنوری با اشاره به پیگیری های مجلس شورای اسلامی در این خصوص تصریح کرد : با عنایت به توصیه مقام معظم رهبری می بایست بیشترین پهنای باند اینترنت به پیام رسان های داخلی اختصاص یابد.

در پایان نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی آمادگی خود را به منظور هرگونه همکاری در راستای توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات که موجب افزایش  امنیت و آرامش  در جامعه خواهد شد را اعلام کرد.

 

 

 

 

 

 

۱۵ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۴۰
تعداد بازدید : ۵۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید